Sesje online


Wszystkie sesje (konsultacje psychologiczne i psychoseksuologiczne oraz sesje terapeutyczne) odbywają się online w formie video-rozmowy za pośrednictwem komunikatorów.

Moje doświadczenia z czasu pandemii oraz wcześniejsze, pokazały mi, że kontakt jedynie online, o ile mamy zarówno dźwięk, jak i obraz, czyli prowadzimy sesję online w formie wideo-rozmowy, a nie np. rozmowy telefonicznej, gdzie nie możemy się zobaczyć, przebiega bardzo podobnie, jak w gabinecie – w podobnym czasie mija stres, oswajamy się z nową sytuacją i osiągamy takie same efekty. A czasem nawet łatwiej poczuć się swobodnie w swojej przestrzeni, niż w gabinecie. Z resztą potwierdzają to także inni terapeuci i badania na temat skuteczności terapii online.

 

 


KOMUNIKATORY

 

Możemy się spotkać za pośrednictwem różnych komunikatorów. Wybranie jednego na początku nie znaczy, że nie możemy go później zamienić na inny. Osobiście zachęcam do korzystania z Zoom’a i Google Meet, zwłaszcza na komputerze, ponieważ nie wymagają „szukania się” (wystarczy kliknąć w link spotkania, który przygotuję i wyślę wcześniej mailowo), spotkanie można dodać sobie do kalendarza Google, a dodatkowo, w trakcie spotkania,  pozwala wygodnie udostępniać różnego rodzaju materiały bez przerywania rozmowy.

Czasem się tak zdarza, że sieć jest przeciążona i ciężko prowadzić video-rozmowę, ponieważ pojawiają się zakłócenia, przerwy i opóźnienia. Wtedy możemy zostawić sobie włączony obraz w wybranym komunikatorze, żeby dalej się chociaż trochę widzieć, ale wyłączyć w nim dźwięk i zadzwonić do siebie na telefon. Takie 2w1. Ja wtedy przepinam słuchawki z laptopa do telefonu i bez problemu kontynuujemy rozmowę.

Google Meet

Google Meet na komputerze nie trzeba pobierać, aplikacja otwiera się bezpośrednio w przeglądarce. Wystarczy mieć konto na Gmailu i się na nie zalogować. Jeśli korzystasz z telefonu, musisz pobrać aplikację. Więcej informacji na stronie.

Aplikacja jest bezpłatna, rozmowa także. Niezbędne jest połączenie internetowe, za które może zostać naliczona opłata, dlatego polecam korzystanie z Wi-Fi.

Po otrzymaniu wpłaty za sesję, wyślę mailem zaproszenie do „spotkania” online o konkretnej godzinie. Wystarczy kliknąć w link, zalogować się, włączyć kamerkę i dźwięk i gotowe 🙂

Zoom

Zoom wymaga założenia konta i pobrania aplikacji stąd.

Aplikacja jest bezpłatna, rozmowa także. Niezbędne jest połączenie internetowe, za które może zostać naliczona opłata, dlatego polecam korzystanie z Wi-Fi.

Po otrzymaniu wpłaty za sesję, wyślę mailem zaproszenie do „spotkania” online o konkretnej godzinie. Wystarczy kliknąć w link, zalogować się, włączyć kamerkę i dźwięk i gotowe 🙂

NIEZBĘDNE DOKUMENTY

 

Przed pierwszą konsultacją proszę o zapoznanie się i wypełnienie online Klauzuli RODO. Żeby spotkanie mogło się odbyć, muszę mieć zgodę na przetwarzanie danych. W razie problemów, proszę o maila na adres daria @ openmindpsycholog . pl (bez spacji).

 

UWAGA! W przypadku konsultacji osób nieletnich, potrzebna jest także zgoda rodzica lub opiekuna prawnego i podopieczny bierze udział dopiero w drugim spotkaniu.

 

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO SESJI ONLINE

 

Przede wszystkim zadbaj o dostęp do Internetu i dobry zasięg w miejscu, w którym możesz swobodnie rozmawiać – gdzie nikt nie będzie wchodził ani słuchał (warto uprzedzić domowników, że potrzebujesz godziny dla siebie), nic/nikt nie będzie hałasować (to niesamowite jak na co dzień niezauważalne dźwięki potrafią zagłuszać rozmowę) i będzie Ci wygodnie. Pamiętaj, że przed nami 50 (lub 80) minut rozmowy, więc jeśli będziesz korzystał/a z telefonu, żeby nie bolała Cię ręka od trzymania go przed sobą, może się przydać jakaś podstawka lub uchwyt na telefon (to ogromne pole do kreatywnego działania lub skorzystania z gotowych rozwiązań). Dobrze pamiętać też o naładowaniu baterii lub podłączeniu telefonu/laptopa do zasilania. Ważne jest także to, żebyśmy mogli się widzieć, zwłaszcza wieczorem może się przydać światło, o czym łatwo zapomnieć 🙂 Mogą się przydać także słuchawki. W czasie sesji może Ci zaschnąć w gardle, więc zachęcam do przygotowania sobie wcześniej wody, kawy czy herbaty, na wszelki wypadek 🙂

Pary oraz diady (2 osoby, nie koniecznie partnerzy/partnerki) również zachęcam, żeby, jeśli to możliwe, siedziały razem, przed jednym komputerem lub telefonem.

Nie możesz swobodnie rozmawiać w domu? Usiądź w samochodzie albo np. idź na spacer w odludne miejsce. Tylko sprawdź wcześniej czy masz tam zasięg i słuchawki (zwłaszcza na zewnątrz będą pomocne).

 

JAK JA SIĘ PRZYGOTOWUJĘ DO SESJI ONLINE

 

Żeby zadbać o Twój komfort i poufność sesji, w trakcie spotkania jestem w oddzielnym, zamkniętym pomieszczeniu, do którego w tym czasie nikt z rodziny nie ma dostępu. Tak, jakbym była w gabinecie. Dodatkowo mam słuchawki, żeby ktoś przechodząc obok drzwi Cię nie usłyszał. Ustaliłam też z pozostałymi członkami rodziny, że w tym czasie nie hałasują, nie wchodzą, nie dzwonią, są w innym pomieszczeniu, zwykle także ze słuchawkami na uszach lub przebywają poza domem. Żeby nie przeszkadzały nam inne dźwięki, zamykam okno na czas sesji i wyciszam telefon, żeby móc skupić się wyłącznie na rozmowie z Tobą.

 

JAK UMÓWIĆ SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE

 

Masz do wyboru kilka możliwości:

  • skorzystaj z kalendarza na Znanym Lekarzu
  • skontaktuj się ze mną telefonicznie pod numerem 726 166 606 (jeśli nie odbieram, wyślij proszę sms) ze względu na problemy techniczne z telefonem, proszę o kontakt mailowy daria @ openmidpsycholog . pl (bez spacji)
  • napisz na Facebooku lub Instagramie

Uprzedzam, że nie prowadzę konsultacji przez telefon ani na czacie (na Facebooku czy Instagramie).

 

KOSZTY SESJI ONLINE

 

konsultacja i terapia indywidualna online – (od listopada 2022) 150zł (50 minut)
konsultacja i terapia pary online – 250zł (80 minut)

 

DANE DO PRZELEWU

 

Open Mind Daria Świderek
05 1140 2004 0000 3902 7702 2520 (mBank)

Proszę o wpłatę najpóźniej dzień przed sesją. W tytule przelewu proszę podać samą datę sesji, ewentualnie nazwisko osoby, która będzie uczestniczyła w sesji, jeśli konto należy do kogoś innego.
Bardzo proszę o przesłanie na maila daria@openmindpsycholog.pl potwierdzenia przelewu.

Możliwa jest także płatność Blikiem na numer telefonu 726 166 606

Nie możesz się zjawić na umówionej wizycie? Daj znać przynajmniej dzień wcześniej.
Wizyty odwoływane w dniu, w którym mają się odbyć, są pełnopłatne.

 

Jednocześnie informuję, że dane nadawcy przelewu na rachunek Open Mind zostaną udostępnione biuru rachunkowemu
Zespół R z siedzibą w Skierniewicach, ul. Wagnera 1/2 i będą przetwarzane do celów księgowych.

 

DO ZOBACZENIA!

Daria Świderek