Sesje online


Żeby nie narażać klientów, rodziny ani siebie na kontakt z wirusem, dla bezpieczeństwa, wszystkie sesje (konsultacje psychologiczne i psychoseksuologiczne oraz sesje terapeutyczne) odbywają się online w formie video-rozmowy za pośrednictwem komunikatora.

Moje doświadczenia z czasu pandemii oraz wcześniejsze, pokazały mi, że kontakt jedynie online, o ile mamy zarówno dźwięk, jak i obraz, czyli prowadzimy sesję online w formie wideo-rozmowy, a nie np. rozmowy telefonicznej, gdzie nie możemy się zobaczyć, przebiega bardzo podobnie, jak w gabinecie – w podobnym czasie mija stres, oswajamy się z nową sytuacją i osiągamy takie same efekty. A czasem nawet łatwiej poczuć się swobodnie w swojej przestrzeni, niż w gabinecie. Z resztą potwierdzają to także inni terapeuci i badania na temat skuteczności terapii online.

Gdy zostanie całkowicie zniesiony nakaz noszenia maseczek, a ja wrócę do pracy stacjonarnej, możemy zarówno „przenieść” nasze sesje do gabinetu, jak i zostać w kontakcie online.

 

 

KOMUNIKATORY

 

Możemy się spotkać za pośrednictwem różnych komunikatorów. Wybranie jednego na początku nie znaczy, że nie możemy go później zamienić na inny. Osobiście zachęcam do korzystania z Zoom’a i Google Meet, zwłaszcza na komputerze, ponieważ nie wymagają „szukania się” (wystarczy kliknąć w link spotkania, który przygotuję i wyślę wcześniej mailowo), spotkanie można dodać sobie do kalendarza Google, a dodatkowo, w trakcie spotkania,  pozwala wygodnie udostępniać różnego rodzaju materiały bez przerywania rozmowy.

Czasem się tak zdarza, że sieć jest przeciążona i ciężko prowadzić video-rozmowę, ponieważ pojawiają się zakłócenia, przerwy i opóźnienia. Wtedy możemy zostawić sobie włączony obraz w wybranym komunikatorze, żeby dalej się chociaż trochę widzieć, ale wyłączyć w nim dźwięk i zadzwonić do siebie na telefon. Takie 2w1. Ja wtedy przepinam słuchawki z laptopa do telefonu i bez problemu kontynuujemy rozmowę.

Skype

Skype można ściągnąć z tej strony https://www.skype.com/pl/get-skype/ na komputer lub telefon, od niedawna istnieje także możliwość korzystanie ze Skype w przeglądarce, bez pobierania aplikacji, ale zdaje się, że nadal wymagane jest założenie konta. https://www.skype.com/pl/features/skype-web/.
Aplikacja jest bezpłatna, rozmowa także. Niezbędne jest połączenie internetowe, za które może zostać naliczona opłata, dlatego polecam korzystanie z Wi-Fi.

Można mnie znaleźć jako Daria Świderek Open Mind lub po mailu daria @ openmindpsycholog . pl (bez spacji)

Zoom

Aplikację Zoom można pobrać tutaj https://zoom.us/download. Dla komputera należy wybrać Zoom Client for Meetings, natomiast na telefon, niżej jest Zoom Mobile Apps, gdzie należy kliknąć w Download in App Store dla iPhon’a lub Download in Google Play dla telefonu z systemem Android.
Polecam wcześniej założyć sobie konto.
Aplikacja jest bezpłatna, rozmowa także. Niezbędne jest połączenie internetowe, za które może zostać naliczona opłata, dlatego polecam korzystanie z Wi-Fi.

Na Zoomie nie będziemy się szukać, zamiast tego, wyślę mailem zaproszenie do „spotkania” online o konkretnej godzinie. Wystarczy kliknąć w link, zalogować się, włączyć kamerkę i dźwięk i gotowe 🙂

Google Meet

Google Meet na komputerze nie trzeba pobierać,  aplikacja otwiera się bezpośrednio w przeglądarce. Wystarczy mieć konto na Gmailu i się na nie zalogować.
Aplikacja jest bezpłatna, rozmowa także. Niezbędne jest połączenie internetowe, za które może zostać naliczona opłata, dlatego polecam korzystanie z Wi-Fi.

Na Google Meet nie będziemy się szukać, zamiast tego, wyślę mailem zaproszenie do „spotkania” online o konkretnej godzinie. Wystarczy kliknąć w link, zalogować się, włączyć kamerkę i dźwięk i gotowe 🙂

 

NIEZBĘDNE DOKUMENTY

 

Przed pierwszą konsultacją proszę o zapoznanie się z Klauzulą RODO. Żeby spotkanie mogło się odbyć, muszę mieć podpisaną zgodę na przetwarzanie danych. Proszę o wydrukowanie, podpisanie i odesłanie jej do mnie w formie skanu lub wyraźnego zdjęcia na adres daria @ openmindpsycholog . pl (bez spacji).

UWAGA! W przypadku konsultacji osób nieletnich, potrzebna jest także zgoda rodzica lub opiekuna prawnego, który także uczestniczy w pierwszym spotkaniu.

 

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO SESJI ONLINE

 

Przede wszystkim zadbaj o dostęp do Internetu i dobry zasięg w miejscu, w którym możesz swobodnie rozmawiać – gdzie nikt nie będzie wchodził ani słuchał (warto uprzedzić domowników, że potrzebujesz godziny dla siebie), nic/nikt nie będzie hałasować (to niesamowite jak na co dzień niezauważalne dźwięki potrafią zagłuszać rozmowę) i będzie Ci wygodnie. Pamiętaj, że przed nami 50 (lub 80) minut rozmowy, więc jeśli będziesz korzystał/a z telefonu, żeby nie bolała Cię ręka od trzymania go przed sobą, może się przydać jakaś podstawka lub uchwyt na telefon (to ogromne pole do kreatywnego działania lub skorzystania z gotowych rozwiązań). Dobrze pamiętać też o naładowaniu baterii lub podłączeniu telefonu/laptopa do zasilania. Ważne jest także to, żebyśmy mogli się widzieć, zwłaszcza wieczorem może się przydać światło, o czym łatwo zapomnieć 🙂 Mogą się przydać także słuchawki. W czasie sesji może Ci zaschnąć w gardle, więc zachęcam do przygotowania sobie wcześniej wody, kawy czy herbaty, na wszelki wypadek 🙂

Pary oraz diady (2 osoby) również zachęcam, żeby, jeśli to możliwe, siedziały razem, przed jednym komputerem lub telefonem.

Nie możesz swobodnie rozmawiać w domu? Usiądź w samochodzie albo np. idź na spacer w odludne miejsce. Tylko sprawdź wcześniej czy masz tam zasięg i słuchawki (zwłaszcza na zewnątrz będą pomocne).

 

JAK JA SIĘ PRZYGOTOWUJĘ DO SESJI ONLINE

 

Żeby zadbać o Twój komfort i poufność sesji, w trakcie spotkania jestem w oddzielnym, zamkniętym pomieszczeniu, do którego w tym czasie nikt z rodziny nie ma dostępu. Tak, jakbym była w gabinecie. Dodatkowo mam słuchawki, żeby ktoś przechodząc obok drzwi Cię nie usłyszał. Ustaliłam też z pozostałymi członkami rodziny, że w tym czasie nie hałasują, nie wchodzą, nie dzwonią, są w innym pomieszczeniu, zwykle także ze słuchawkami na uszach lub przebywają poza domem. Żeby nie przeszkadzały nam inne dźwięki, zamykam okno na czas sesji i wyciszam telefon, żeby móc skupić się wyłącznie na rozmowie z Tobą.

 

JAK UMÓWIĆ SIĘ NA WIZYTĘ ONLINE?

 

Masz do wyboru kilka możliwości:

Uprzedzam, że nie prowadzę konsultacji przez telefon ani na czacie (na Facebooku czy Instagramie).

 

KOSZTY SESJI ONLINE

 

konsultacja i terapia indywidualna online – 120zł (50 minut)
konsultacja pary online – 200zł (80 minut)
terapia pary online – 250zł (80 minut)

 

DANE DO PRZELEWU

 

Open Mind Daria Świderek
05 1140 2004 0000 3902 7702 2520 (mBank)

Proszę o wpłatę przed sesją. W tytule przelewu proszę podać datę sesji.
Bardzo proszę o przesłanie na maila daria@openmindpsycholog.pl potwierdzenia przelewu.

Możliwa jest także płatność Blikiem na numer telefonu 726 166 606

 

W czasie pandemii nie będę pobierać opłat za wizyty odwołane później, niż 5h przed ustalonym terminem, jak to ma miejsce w przypadku wizyt w gabinecie.
Gdyby opłacona sesja z jakiegoś powodu się nie odbyła, wpłata przechodzi na kolejne spotkanie.

Jednocześnie informuję, że dane nadawcy przelewu na rachunek Open Mind zostaną udostępnione biuru rachunkowemu
Zespół R z siedzibą w Skierniewicach, ul. Wagnera 1/2 i będą przetwarzane do celów księgowych.

 

DO ZOBACZENIA!

Daria Świderek